encyklopedia roślin
Encyklopedia roślin to część serwisu Multiflora.
To swoisty atlas roślin, miejsce w którym opisujemy wybrane rośliny,
koncentrując się przede wszystkim na wymaganiach uprawowych.
Multiflora

Nawigacja:
- Wybierz kategorię roślin: Wyszukaj roślinę po nazwie: -
- Kwiaty ogrodowe
- Krzewy ozdobne
- Rośliny doniczkowe i tarasowe
- Storczyki
- Ogólniejsze zagadnienia uprawowe
Encyklopedia roślin alfabetycznie:
A : B : C : D : E : F : G : H : I : J : K : L : M : N : O : P : R : S : T : U : W : X : Y : ZZobacz opis:

Śniegowiec wirginijski
(Chionanthus virginicus)Uwagi:
Śniegowiec to ciekawy kwitnący krzew pochodzący z Ameryki Północnej. Osiąga do 5 m wysokości Posiada szeroką, zaokrągloną koronę.
Liście eliptyczne ułożone naprzemianlegle, ciemnozielone, do 20 cm długości. Liście pojawiają się na roślinie dość późno na wiosnę, natomiast jesienią dość późno opadają, wcześniej przebarwiając się na ładny żółty kolor.
Jest rośliną w zasadzie dwupienną, czyli na osobnym krzewie są kwiaty wyłącznie męskie, a na osobnym kwiaty wyłącznie żeńskie. Bardziej dekoracyjne w tym wypadku są kwiaty męskie. Już młody krzew kwitnie bardzo obficie. Kwiaty kremowo-białe zebrane w wiechy. Termin kwitnienia to połowa czerwca. Krzew kwitnie na przyrostach ubiegłorocznych.
Owocem jest ciemnogranatowa jagoda z nalotem białego wosku. Owoce uzyskamy tylko wówczas, jeśli będziemy mieć zarówno egzemplarz żeński jak i męski.
Roślina preferuje stanowisko słoneczne, lub lekko ocienione. Sadzimy na glebach wilgotnych, toleruje wręcz grząskie, głębokie, o odczynie kwaśnym, choć powinien sobie dać radę również na bardzo ubogiej w składniki pokarmowe glebie. Jest odporny na zanieczyszczenie powietrza, może z powodzeniem uprawiać go w środowisku miejskim. Przyjmuje się dobrze i od tego czasu nie wymaga (poza podlewaniem w okresie suszy) szczególnej troski.
Rozmnażanie - przez siew nasion. Nasiona wymagają przemrożenia, a wschody mogą się pojawić dopiero po roku. Można go również szczepić na jesionie mannowym (Fraxinus cornus).
Jego mrozoodporność jest dostateczna, by w warunkach klimatycznych południowo-zachodniej części kraju przezimować pod lekkim okryciem.


Zoe
2006 Multiflora.pl: Encyklopedia roślin - Kontakt: encyklopedia@multiflora.pl
inne strony w sieci:
cukiernia podhale akcesoria do ogrodzeń panele kielce biuro rachunkowe kielce śruby kielce pasy napędowe

statystyka