encyklopedia roślin
Encyklopedia roślin to część serwisu Multiflora.
To swoisty atlas roślin, miejsce w którym opisujemy wybrane rośliny,
koncentrując się przede wszystkim na wymaganiach uprawowych.
Multiflora

Nawigacja:
- Wybierz kategorię roślin: Wyszukaj roślinę po nazwie: -
- Kwiaty ogrodowe
- Krzewy ozdobne
- Rośliny doniczkowe i tarasowe
- Storczyki
- Ogólniejsze zagadnienia uprawowe
Encyklopedia roślin alfabetycznie:
A : B : C : D : E : F : G : H : I : J : K : L : M : N : O : P : R : S : T : U : W : X : Y : ZZobacz opis:

Krzewuszka cudowna
(Weigela florida)Uwagi:
Pochodzi z dalekiego Wschodu.
Obsypana kwiatami jest prawdziwą perełką, po przekwitnięciu z uwagi na masywne ulistnienie jest dobrym tłem dla później kwitnących bylin. Świetnie nadaje się na element żywopłotu nienormowanego. Krzewuszka cudowna była dawniej popularna w naszych ogrodach, warto znów ją do nich wprowadzić, zwłaszcza, że nie jest trudna w uprawie.
Jest krzewem dość wysokim i niemniej szerokim, bo w sprzyjających warunkach po kilku latach osiągnie wysokość około 3 metrów i tyleż szerokości. Zewnętrzne pędy starszych roślin przewieszają się. Liście duże ciemnozielone.
Kwiaty w zależności od odmiany od łososiowo-różowych do czerwonych wyrastają na tegorocznych pędach. Kwitnie czerwiec – lipiec. Jesienią może powtórzyć kwitnienie niemniej nie jest ono obfite.

Sadzimy w miejscach słonecznych, bo w półcieniu kwitnie słabiej. Może rosnąć na każdej glebie niemniej preferuje próchniczne gleby przepuszczalne o odczynie od lekko kwaśnego do obojętnego. Z uwagi na dużą masę liści i zdolność do obfitego kwitnienia potrzebuje gleb żyznych lub, co najmniej dwukrotnego zasilania nawozami. Potrzebuje również sporo wilgoci. Dla lepszego kwitnienie roślinę powinniśmy przycinać co roku, a co 3-4 lata przeprowadzać prześwietlanie wycinając tuż przy ziemi najstarsze pędy. Roślina w młodości wymaga okrywania na zimę. Na wschodzie kraju oraz wystawione na działanie mroźnych wiatrów okrywania będą wymagały zawsze.

Rozmnażamy przez sadzonki półzdrewniałe i zdrewniałe.


Zoe
2006 Multiflora.pl: Encyklopedia roślin - Kontakt: encyklopedia@multiflora.pl
inne strony w sieci:
cukiernia podhale akcesoria do ogrodzeń panele kielce biuro rachunkowe kielce śruby kielce pasy napędowe

statystyka